قاووت چیست؟

یکی از سوغات های دیار کریمان، کرمان که کام همگان را شیرین می کند، قاووت است که در لهجه کرمانی به آن قوتو می گویند وقدمتی طولانی دارد. این پودر خوراکی که در واقع آن را نوعی شیرینی به حساب می آورند در انواع مختلفی تولید می شود وطعم های متفاوتی نیز دارد. گیاهان دارویی متعددی در تهیه و تولید قوتو بکار می روند که می توان به تخم گشنیز، کنجد،خشخاش، بذر کتان، سیاه دانه، آفتابگردان، شاهدانه، هل باد، فلفل سیاه، دارچین، روناس، تخم کاهو، جو، رازیانه، موردانه، قهوه تاج،زیره سیاه کوه، بادیان، بادام، پسته و مرزنجوش، پودر کاکائو، قهوه، بابونه، گل گاو زبان و … اشاره کرد.
معروفترین و کامل ترین نوع قوتوی کرمان قهوه ای رنگ و اغلب شامل قهوه، شکر، تخم خرفه، خشخاش، جو، بذر کتان، گشنیز،روپاس، سیاه دانه، هل باد، هل رسمی، موردانه، کنجد، و تخم کاهو و … است. قوتو معمولاً طبع گرمی دارد و از جمله خواص درمانی آن می توان به درمان پا درد، کمر درد، سر درد، از بین بردن نفخ معده، رفع خستگی برای کسانی که فعالیت جسمی وذهنی زیاد دارند، افزایش مقاومت زنان در زمان بارداری و موثر در رشد جنین و کاهش ضعف و ناتوانی در افرادکهنسال و … اشاره کرد. این پودر خوراکی همچنین برای رشد ذهنی و جسمی کودکان، افزایش توان جسمی ورزشکاران، افزایش شیر در زنان شیرده، تقویت نیروی جسمانی و درمان بی خوابی و کم خوابی و تقویت حافظه تاثیر بسیار زیادی دارد.
قاووت کرمان به عنوان یک معجون اسرار آمیز و خوشمزه به کشورهای اروپایی نیز صادر می شود و بیشتر آن را به عنوان یک تقویت کننده و داروی گیاهی استفاده می کنند چرا که سرشار از انواع مختلف ویتامین ها، اسیدهای چرب ضروری و امگا سه بوده و همچنین کاهش دهنده فشار و کلسترول خون، آرام بخش و تسکین دهنده اعصاب، ضد افسردگی، تقویت کننده معده و روده و دفع کننده سنگ کلیه و مثانه است. قاووت به صورت پودر بوده و خوردن آن کمی سخت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*